2010. december 22-én szegedi bölcsészhallgatók lelkes csoportja megmozdulást szervezett a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Egyetem utcai épülete előtt. Az egész napos rendezvény során a hallgatók forralt borral, valamint tájékoztató anyagokkal várták hallgatótársaikat, s nem mellékesen az egyetem vezetését (utóbbiak részéről aligha mutatkozott érdeklődés).
A hallgatók sérelmezték, hogy a BTK nem rendelkezik egyetlen önálló klubbal sem, míg az egyetemnek vannak olyan karai, ahol több ilyenre is példa van, gondoljunk csak a JGYPK Jugyu Klubjára, vagy éppen a TÁK-ra. Meggyőződésük szerint az egyetemi ifjúság számára az egyik legalapvetőbb megnyilvánulási színtér az egyetemi klub, hiszen ezek a nagy múltú találkozó- és szórakozóhelyek mindig is magas kulturális és tudományos eredményeket felvonultató színhelyei voltak az egyes egyetemeknek.
Több dékán – saját bevallása szerint – még hallgató korában tevékenyen részt vett a JATE Klub kialakításában. Talicskáztak, sittet hordtak. Egyesek még interjúban is elkötelezettséget vállaltak a Bölcsészettudományi Kar alagsorában kialakítandó Radnóti Klub megvalósítása mellett. A kezdeményezés azonban mindig falakba ütközött, sőt a már kialakított helyiségeket sem használhatják a hallgatók.
A kar vezetőinek ellenállása alighanem a múltban keresendő, hiszen a Török Márk ellen indított fegyelmi eljárás egyik vádpontját éppen „a bölcsész zugkocsma létrehozása” alkotta. A hallgatók kifejezésre juttatták, hogy nem anyagi segítséget várnak a Kartól, pusztán lehetőséget, s némi egyetértést, valamint az eddiginél több jó szándékot. Ha megkaphatnánk a lehetőséget tulajdon munkájukkal valósítanák meg a kari hallgatói közéletet kiszolgáló egységet.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése